facebook
^Gminne Centrum Kultury

 • 1 Dzień Kobiet.......
  Dzień Kobiet to szczególne święto obchodzone zawsze uroczyście. W gminie Chorkówka święto to na stałe wpisało się w kalendarz imprez. W czwartkowy wieczór 5 marca w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Część artystyczną - śpiewem, recytacją okolicznościowych wierszy i tańcem, rozpoczęły dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Misiowo” w Chorkówce. Piosenkę z repertuaru Andrzeja Piasecznego zaśpiewał Damian Michniewski. Życzenia wszystkim paniom złożyli Grzegorz Węgrzynowski Wójt Gminy Chorkówka, Tomasz Tłuściak zastępca wójta....
 • 2 Koncert kolęd w Kościele Parafialnym w Zręcinie
  19 stycznia br. w Kościele Parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Zręcinie odbył się „Koncert Kolęd” w wykonaniu Chóru Legato pod kierownictwem Magdaleny Makiel oraz Orkiestry Dętej Gminy Miejsce Piastowe pod batutą Miłosza Markiewicza.
 • 3 „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym”
  1 marca w Żeglcach już po raz czwarty miał miejsce „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym”. Przed Biegiem odbył się pokaz Musztry Paradnej w wykonaniu młodzieży z Liceum im. Marii Konopnickiej z Jedlicza. Na starcie stanęło około 160 zawodników. Bieg, tak jak w całej Polsce, wystartował o godzinie 12 z placu przy Domu Ludowym w Żeglcach.
 • 4 Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek...
  31 stycznia w Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce rozbrzmiewało kolędami i pastorałkami. Po wysłuchaniu 48 wykonawców Jury w składzie: Barbara Sereda, Jerzy Guzik, Bogusław Pacek postanowiła przyznać następujące nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych........
 • 5 Gminny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej....
  W sali Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce 10 marca odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej w kategorii: szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz w kategorii klasy VII, VIII. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Chorkówki, Szkoły z Faliszówki, z Kobylan, z Kopytowej, ze Szczepańcowej i ze Świerzowej Polskiej.

Gminne Centrum Kultury,

Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce

Aktualności

Gminny Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej

 W sali Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce 10 marca odbyły się eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego

Polskiej Poezji Patriotycznej w kategorii:szkoły podstawowe klasy IV-VI oraz w kategorii klasy VII, VIII.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Chorkówki,

Szkoły z Faliszówki, z Kobylan, z Kopytowej, ze Szczepańcowej i ze Świerzowej 

Komisja Konkursowa w składzie: Maria Bodaszewska, Gabriela Czajkowska – Kasprzyk oraz Bogusław Pacek wytypowała laureatów na Powiatowy Konkurs Recytatorski   Polskiej Poezji Patriotycznej:

Kategoria SP kl. IV-VI:

I miejsce: Julia Martyka (SP Kobylany)

II miejsce: Julia Lechowska (SP Kopytowa)

 II miejsce ex aequo: Roksana Lechowska (SP Kopytowa)

Czytaj więcej...

Tak świętowano „Dzień Kobiet”

Dzień Kobiet, to święto obchodzone tradycyjne 8 marca. Jest to szczególny czas, podczas którego kobiety obdarowywane są wszelkiego rodzaju upominkami w postaci kwiatów, słodyczy lub drobnych upominków. Na terenie naszej gminy święto to obchodzone było 7 marca w Świerzowej P. oraz w Żeglcach, a 8 marca w Bóbrce.

Czytaj więcej...

„Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym”

1 marca w Żeglcach już po raz czwarty miał miejsce „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym”. Przed Biegiem odbył się pokaz Musztry Paradnej w wykonaniu młodzieży z Liceum im. Marii Konopnickiej z Jedlicza. Na starcie stanęło około 160 zawodników. Bieg, tak jak w całej Polsce, wystartował o godzinie 12 z placu przy Domu Ludowym w Żeglcach.

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Copyright © 2020. Gminne Centrum Kultury  Rights Reserved.